Proces produkcyjny

Calem jaki stawia przed sobą firma BIGMAR jest wykonanie wyjątkowych okien i drzwi drewnianych. Okna jednoramowe powstają w technologii SOFTLINE DJ-68 lub SOFTLINE DJ-88 w wersji typowej ( prostokątne, kwadratowe ) lub w wersji nietypowej (łukowe, trójkątne, okrągłe). Drzwi wewnętrzne o grubości 42mm a zewnętrzne o grubości 65mm mogą przyjąć dowolnie wybrany przez Klienta kształt.

Do każdego zamówienie podchodzimy indywidualnie traktując je jak wyzwanie pamiętając, że wykonane przez nas okna i drzwi będą stanowiły wizytówkę domów i mieszkań w których zostaną zamontowane. Miarą naszego powodzenia jest zadowolenie i satysfakcja naszych Klientów. Decyduje o tym kontrolowany proces produkcji naszej stolarki oraz rzetelna kontrola jakości przeprowadzana po każdym z poniższych etapów.

Złożenie zamówienia

Po skontaktowaniu się z nami – telefonicznie, przez e-mail lub osobiście i złożeniu zamówienia zostanie przedstawiona Państwu wstępna oferta naszej stolarki. Po zaakceptowaniu jej odbywa się pomiar u Klienta, na podstawie którego zostaję sporządzona ostateczna wycena. Wszystkie te czynności są bezpłatne. Po uzgodnieniu szczegółów zostaje podpisana umowa a zamówienie trafia do realizacji.

Przygotowanie trójwarstwowej klejonki sosnowej

Podstawą do produkowanej przez firmę BIGMAR stolarki okienno-drzwiowej jest przygotowanie specjalnej trój-, czterowarstwowej klejonki sosnowej ( na życzenie naszych Klientów również z innych gatunków drewna). Drewno to podstawowy element w naszej produkcji. Musimy być pewni że jest ono najwyższej jakości. Dlatego sprowadzamy je od naszych stałych, wieloletnich dostawców z najlepszych polskich lasów. Wielowarstwowa klejonka służy do produkcji ram i skrzydeł okien oraz ościeżnic i skrzydeł drzwi.

Obróbka mechaniczna – produkcja okien i drzwi w stanie surowym

Przy użyciu specjalistycznych maszyn stolarskich wielowarstwowa klejonka zostaje poddana procesowi obróbki mechanicznej na kolejnych etapach w wyniku którego, powstają okna i drzwi w stanie surowym.

Malowanie

Na okna i drzwi w stanie surowym nanoszona jest powłoka lakiernicza. Jest to niezmiernie istotny etap w całym procesie produkcji. Należycie zabezpieczone drewno będzie służyło przez długie lata a odpowiednio dobrana kolorystyka stolarki zgodna z życzeniem Klienta będzie cieszyła oko i podkreślała charakter domu.

Okuwanie, szklenie

Kiedy powłoka lakiernicza dokładnie zaschnie i utwardzi się na drewnie, okna i drzwi poddawane są procesowi okuwania i szklenia. Na początku montowana jest w skrzydłach okien i drzwi uszczelka a w ramach okien okapnik oraz listwa maskująca. Po tych czynnościach zarówno skrzydła jak i ramy są zaopatrywane w okucia. Następnie skrzydła są montowane na ramach i w ten sposób gotowe okna i drzwi trafiają do szklenia, gdzie stolarka jest zaopatrywana w szyby oraz szprosy zgodne z zamówieniem i zostaje zabezpieczona silikonem. Kolejny krok to zaopatrzenie okien i drzwi w klamki. Ostatnie czynności to kosmetyka stolarki i przygotowanie do transportu.